Menu

25 ülkeden 250 bunkerci İstanbul’da

DTO himayesinde yapılacak Uluslararası Bunkerciler Birliği (IBIA) yıllık toplantısı yarın akşam Deniz Ticaret Odası tarafından verilecek resepsiyon ile  başlıyor. Toplantı 25 ülkeden 250 delegeyle tarihindeki en yüksek katılımla yapılacak.

IBIA 2019 Yıllık Toplantısı, 22-24 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapılıyor. Organizasyonun ev sahipliğini üstlenen Deniz Ticaret Odası tarafından, yarın akşam (22 Ekim 2019 Salı akşamı), Çırağan Palace Kempinski’de, 19.00 - 21.00 saatleri arasında resepsiyon verilecek. Resepsiyon, basın mensuplarına açık olacak.

DTO Gemi Akaryakıt İkmal ve Sağlama Faaliyetleri Komitesi Başkanı ve aynı zamanda IBIA Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Muhtaroğlu, bütün dünya bunkercilerinin İstanbul’da toplandığını belirterek, “25 ülkeden 250 katılımcı İstanbul’a geliyor. Bir haftayı burada geçiriyorlar. Bu bütün dünyaya verdiğimiz çok önemli bir mesaj” dedi.

Ülke ve sektör için önemli bir organizasyon

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dünyanın en iyi en güvenilir ve en kaliteli ikmal limanı olduğuna işaret eden Muhtaroğlu, “Sadece yakıt ikmalleri değil bütün servis hizmetleri burada gayet iyi veriliyor. Ve bunu bilen, bunu yerinde görmek ve dinlemek isteyen özellikle 2020’deki yeni regülasyon öncesi uygulamaları takip eden dünya bunkercileri, armatörler, hukukçular, IMO ve IBIA temsilcileri Türkiye’ye geliyorlar. Bunu ülkemiz adına çok büyük bir sevinçle karşılıyoruz. Sektörümüz için çok önemli bir organizasyon oldu. Bütün katılımcıları çok güzel bir program bekliyor” diye konuştu.

Kaynak: Vira Haber

Go Back

Comments for this post have been disabled.